Blog

Përgatiti Ilir Sinanaj

 

E përditshmja më e mëdhe maqedonase, "Dnevnik" i ka kushtuar sot një artikull Delina Ficos, bashkëshortes së ministrit shqiptar të Shtetit, Blendi Çuçi, njëherazi ish-bashkëshortes së kryeministrit Edi Rama. Në artikullin e saj, “Dvdenik” bën me dije se Fico do të marrë një fond prej 9 milionë dollarë nga USAID, për t'i kaluar tek organizatat e Soros-it në Maqedoni. Sipas mediave maqedonase, kohët e fundit Fico ka hapur në Shkup një zyrë për të menaxhuar fondet e OJQ.

Everest Grosler “Me mire te vdesim sesa te biem ne duart e çameve myslimane” Keto ishin thirrjet e grave suljote shqiptare.

Nga Adriana KALAJA

Sot me date 21 Janar, 6 vite pas ngjarjes kur perballe godines se kryeministrise,  u vrane 4 njerez te pafajshem, une dhe shume te tjere si une, te pranishem ne ate proteste, na vjen ne mendje ne menyre te vazhdueshme: Kush i vrau Hekuran Deden, Faik Myrtaj, Zyber Veizin dhe  Aleks Niken?

Marlin Korcari Ne dite dimrin e ethshem te dates 8 janar, ku çdo media, politikan, lajm e sinoptikan lajmeronte kufizimin e levizjeve, vendosa te bej te kunderten e te dilja nen shoqerine e miqve te mi. Deri ketu gjithcka shkoi fjolle.